Oto my! „Dziewczyny, które testują” cz.9

Członkini Girls Who Test, Ania Wałaszek!

Cześć!

Jeszcze będąc w liceum podjęłam decyzję, że skończę prawo i zostanę adwokatem, ale nie miałam na to konkretnego pomysłu. Kiedy stanęłam przed wyborem kierunku studiów z własnego lenistwa wybrałam kierunek administracji. Chciałam pracować w urzędzie i wierzyłam w potencjał instytucji publicznych.

Już w trakcie studiów zaczęłam pracę w urzędzie i moje wyobrażenia mijały się z rzeczywistością. Na mojej uczelni został utworzony kierunek e-Administracja wiec pomyślałam – to jest to!

Zaraz po studiach otrzymałam pracę w kolejnym urzędzie, gdzie z pewnością stwierdziłam, że to nie jest droga dla mnie. Już pół roku po ukończeniu studiów podjęłam decyzję o przebranżowieniu.

Od zawsze wszystkie moje drogi prowadziły do IT. Zaczęłam szukać i trafiłam na pierwszy warsztat w Poznaniu współorganizowany przez Girls Who Test. Zaaplikowałam i ku mojemu zdziwieniu – dostałam się. Wykorzystałam wiedzę i podpowiedzi uzyskane od mentorów i zaczęłam zgłębiać temat dalej.  

Stabilną, ale bez możliwości realnego rozwoju pracę zmieniłam na tą, która daje satysfakcję i pozwala mi się rozwijać.  

Aktualnie od 8 miesięcy pracuję jako tester oprogramowania w software housie i teraz z całą pewnością mogę powiedzieć – to jest to.

W pracy zajmuję się głównie testami manualnymi i rozwijam swoją wiedzę techniczną.

Dołączyłam do Girls Who Test, aby dzielić się wiedzą i organizować wydarzenia, dla osób które ,tak jak ja jeszcze niedawno, chcą postawić pierwsze kroki w IT i rozwijać swoją wiedzę.

Oprócz testowania czytam, ćwiczę, uwielbiam też kino. 🙂

ania_w-1