Oto my! „Dziewczyny, które testują” cz.3

Członkini Girls Who Test, Karolina Pawłowska!

Cześć 🙂

Mam na imię Karolina i uwielbiam testować. Testuję wszystko od zawsze, a oprogramowanie od 2010 roku. Testowałam w swym życiu aplikacje webowe, desktopowe i mobilne. Były to zarówno wielkie systemy bankowe, jak i proste strony internetowe. Po godzinach testuję też gry komputerowe. Szczególnie lubię współpracować z “indykami” (twórcy gier niezależnych), bo ich gry mi się nigdy nie nudzą 🙂

Nie zaczynałam kariery zawodowej jako tester. Nie studiowałam też informatyki. Gdy ktoś pyta mnie o wykształcenie, to moja odpowiedź brzmi: to skomplikowane. W wielkim skrócie: studiowałam fizykę, zaczęłam pracę na infolinii, zrobiłam licencjat z logistyki, pracowałam w HRach, obroniłam magistra z psychologii w biznesie, aż w końcu zaczęłam pracę jako analityko-tester i skończyłam podyplomówkę z inżynierii oprogramowania.

Teraz jako Quality Assurance z doświadczeniem w analizie biznesowej i prowadzeniu projektów informatycznych dzielę się wiedzą ze wszystkimi, którzy chcą mnie słuchać 🙂 Szczególnie upodobałam sobie warsztaty i prelekcje (np. na Test Carrots, dla WiT, Tech Klub, Testwarez, Kariera IT). Prowadzę też adeptów sztuki testerskiej po indywidualnych ścieżkach rozwoju. Lubię patrzeć jak dotychczasowi księgowi, marketingowcy czy sprzedawcy odnajdują się w IT.

W Girls Who Test działam od początku, czyli od stycznia 2016. Największe serce mam do spraw merytorycznych, a takie na przykład social media mnie przerastają 😉 Bardzo lubię w dziewczynach-organizatorkach ich kreatywność i wyszukiwanie wciąż nowych sposobów docierania do ludzi potrzebujących wiedzy oraz “kopa motywacyjnego”, żeby ruszyć z miejsca, jakiego nasze spotkania dostarczają.

Zachęcam Was do wyrwania się z tego, w czym się zasiedzieliście, do doskonalenia się i rozwoju, bo każdy mistrz to adept, który się nie poddał (tak jakoś mówił Rocky Balboa 😉 ).

SONY DSC

Dodaj komentarz