Oto my! „Dziewczyny, które testują” cz.4

Członkini Girls Who Test, Emilia Wojtkowska-Degentysz!

Cześć, mam na imię Emi. Od ponad 8 lat jestem testerką oprogramowania tworzonego w różnych technologiach i implementowanego na różnych urządzeniach, obecnie pracuję na stanowisku dyrektora departamentu Quality Assurance w Casting Networks.

Z wykształcenia jestem etnologiem i antropologiem kultury, szczególnie interesuje mnie antropologia współczesności a etnologiczne wykształcenie sprawnie wykorzystuję w międzynarodowej komunikacji.

Przygoda z testowaniem zaczęła się podczas wakacji w USA, gdzie miałam okazję być świadkiem tworzenia systemu do rezerwacji motorówek w wypożyczalni i od słowa do słowa zaczęłam pomagać i testować. System z powodzeniem działa na produkcji do dziś 😉

Dzięki dobrym referencjom udało mi się dostać pracę w Poznaniu i dalej poszło już szybko. Podczas mojej kariery miałam okazję testować zarówno duże i skomplikowane systemy bankowe jak i proste aplikacje służące do zapewniania rozrywki. Były tu i programy desktopowe, strony internetowe ale także aplikacje mobilne, telewizory Smart TV i set top boxy, czyli wszystko, co ma jakieś oprogramowanie i systemy.

Na obecnym stanowisku odpowiadam przede wszystkim za przebieg całego procesu testowego na różnych poziomach; zarządzanie, rozwój, współpracę i koordynację pracy testerów w różnych projektach; zarządzanie środowiskami testowymi a także za rozwiązywanie wszelkich problemów organizacyjnych, komunikacyjnych i dylematów testerskich.

Posiadam certyfikat ISTQB, mogę też poszczycić się 6 miejscem (najwyższym kobiecym) na Testing Cup 2015 – mistrzostwach Polski w testowaniu oprogramowania.

W czasie wolnym jestem ‚crazy cat lady’ i wolontariuszką fundacji dla zwierząt Koci Pazur.

W Girls Who Test działam od początku. Z przyjemnością dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, zarówno jako prelegent jak i jako osoba będąca wsparciem podczas zbierania materiałów i przygotowywania prezentacji.

Więcej o mojej drodze zawodowej dowiesz się z LinkedIn 🙂

emi

One thought on “Oto my! „Dziewczyny, które testują” cz.4

Dodaj komentarz